Logo Muzeum Narodowe w Lublinie
Loading...

Wybór wydarzenia

 • Tamara Łempicka - ponad granicami

  Zakupiona do zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie kolekcja, na którą składa się dwanaście płócien oraz sześć prac na papierze ma ogromną wartość merytoryczną dla badaczy twórczości artystki, ze względu na jej przekrojowy charakter, reprezentujący wszystkie okresy twórczości malarki, od lat 20. po 70. XX wieku.
 • Zwiedzanie Ekspozycji

 • Zwiedzanie Wieży

 • Zwiedzanie Kaplicy

 • Mówi obraz

  „Mówi obraz” to przestrzeń twórczego eksperymentu, tworzona przez najmłodszych dla najmłodszych. Ekspozycja wprowadzi dzieci i młodzież w świat malarstwa, przybliży środki wyrazu plastycznego, którymi posługują się artyści oraz oswoi z koncepcjami muzeum i galerii sztuki. Wzbogacona o interaktywne instalacje inspirowane muzealnymi dziełami sztuki wystawa sprawi, że odbiorcy poznają i zrozumieją podręcznikowe i niejednokrotnie trudne do zdefiniowania pojęcia przekazywane w szkołach, takie jak: barwa i linia, technika i faktura, kompozycja oraz perspektywa.
 • Lato na Zamku

  Lato na Zamku
  Wakacyjne spotkania w muzeum to wspaniały sposób na zdobywanie wiedzy, rozwijanie umiejętności artystycznych oraz kształtowanie poczucia smaku i piękna poprzez kontakt ze sztuką. W tym roku dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy program zajęć towarzyszących wystawie sensorycznej „Mówi obraz”. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem oraz uczestnictwa w zajęciach.
  Zajęcia indywidualne
  Uwaga: Rodzice i opiekunowie biorą udział tylko w zajęciach „Bajki Niebajki – spotkania dla najmłodszych”.
  Koszt: 15 zł od osoby

  Wydarzenia weekendowe
  Posłuchajcie, co mówi obraz – sztuka dla wszystkich (max 20 biletów)
  Cykl niedzielnych spotkań wokół sztuki skierowany do szerokiego grona odbiorców, w szczególności dzieci i młodzieży. W programie wykłady, spotkania z artystami i rodzinne zajęcia warsztatowe.

  Koszt: 15 zł od osoby (płacą zarówno dzieci, jak i rodzice).

  Bilet upoważnia także do zwiedzania wystawy „Mówi obraz” oraz udziału w innych wydarzeniach towarzyszących wystawie w tym dniu.